برای تقویت زبان انگلیسی و مکالمه چه سریال هایی پیشنهاد می کنید؟

تاریخ ارسال: 17 فوریه 2020

برای سطح Beginner و Pre Intermediate دو سریال How I met your mother و The Office نسخه American آن را پیشنهاد می کنم.چون ادبیات ساده تری دارند. هردو سریال کمدی هستند و شوخی ها طوری طراحی شده اند که برای درک مطلب ساده تراند.

برای سطح Intermediate سریال Breaking Bad  که جذابیت خاص خودش را دارد و پیشنهاد می کنم سریال های سطح قبلی را ببینند که قطعا برداشت بیشتری از آنها خواهند داشت. سریال های کمدی هم Friends و Seinfeld را پیشنهاد می کنم . در سطح Beginner و Pre Intermediate ممکن است که فهم شوخی هایی که در سریال ها بکار می رود کمی سخت باشد چون بیشتر فرهنگی هستند و برای مخاطبان امریکایی ساخته شده اند و ممکن است متوجه نشود که چه اتفاقی در سریال می افتد.اما زبان آموز در سطح Intermediate می تواند با سرچ در اینترنت رفرنس شوخی ها را بفهمد و از آن لذت ببرد.

برای سطح Advanced و Upper Intermediate اگر جملاتی را در سریال ها نمی فهمند انقدر باید آنها را در زیرنویس بررسی کنند و به نظر من باید خود را مجبور کنند سریال های بسیار با کیفیتی مثل House of Cards و Game of Thrones را ببینند و در کنار اینها یک کمدی Horace and Pete را ببینند که این سریال ۱۰ یا ۱۱ قسمت episode دارد و هر قسمت ۵۰ دقیقه است و حالت نمایشی دارد و کلا افراد در یک کافه و خانه ای که در طبقه بالای کافه وجود دارد حدود ۴۵-۴۰ دقیقه راجع به بعد اجتماعی زندگی، سیاست، روابط و بیماری ها و حتی کسی که در آنجا نیاز به کمک دارد، صحبت روزمره می کنند. ادبیات سریال حالت نمایشی دارد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *